Nálunk nincs nagy munka, kis munka, bonyolult és egyszerű munka.- csak kifogástalan - pontos munka.

Kérdések, válaszok, tanácsok
Mikor lesz jó minőségű a falfestés?
Ahhoz, hogy a falfestés az elvárt eredménnyel záruljon, jó alap, megfelelő anyagválasztás és gondos, szakszerű festés szükséges.

Mikor a legalkalmasabb festetni?
Otthonunkat a mai anyagokkal ugyan az év bármely szakaszában kifesthetjük.

A festés után tökéletes lesz-e a felület?
Amennyiben viszonylag új falfelületünk van, kevés munkával jár a fal felkészítése a festésre. Régi falak esetében azonban több feladat hárul ránk a festés megkezdése előtt. A tapétát, régi festéket le kell kaparni, ez bizony hosszú és fáradságos munka. Glettel kijavíthatjuk az esetleges egyenetlenségeket. Miután a gelttelés teljesen megszáradt át kell csiszoljuk a felületet. Az alapozófestéket pontosan, precízen kell felvinni ahhoz, hogy akár a legvadabb színeket is foltmentesen tudjuk felkenni. Az, hogy a festésnél hány réteg után tökéletes a fedés, a festék minősége és anyaga válogatja.

Milyen színt válasszunk?
Kinek milyen színű lesz az otthona vagy annak bizonyos helységei természetesen az egyéni ízlés dolga. Természetesen a megrendelő igénye, ízlésvilága fontos számunkra, viszont szobafestő gyakorlatunkból megosztok Önökkel néhány tapasztalatot,és tanácsot.
Sokan nem hisznek abban, hogy a színek hatással vannak hangulatunkra és hogy, érzelmi változásainkra milyen erős hatást gyakorolnak a környezetünkben lévő színek. Legtöbbször az olyan színösszeállításokat mondjuk harmonikusnak, melyek hasonló karakterű színekből állnak. Minden ember számára vannak és el nem fogadott (estelegesen gyűlölt) színei, melyek erős hatást gyakorolnak érzékeinkre. A harmonikus környezet megteremtéséhez egy adott térben általában három-négy színt használunk föl. A nagy felületek (padló, fal, mennyezet) a legfontosabbak. Ezen felületek színének eldöntésénél
(a színkedvelésen túl). Nagyon fontosak a szoba illetve helység arányai, mérete, hiszen a színeknek térformáló szerepük is van. A megfelelő színek kiválasztásánál fontos szerepet játszik a praktikum, illetve az elérni kívánt hatás. Kisgyerekes szülőknél például szerencsésebb, ha fehér fal, hiszen ezt könnyebb és főképp olcsóbb javítani, átfesteni, mint a kikevert színeket. Ha mégis színes fal mellett döntünk, fontos szempont lehet a szoba mérete, hiszen a világos színek "tágítják", míg a sötétek kissé "összenyomják" a tereket.

Asztali nézet